Parkur Prensibi

Macera Kulesi Oyun Parkuru, yüksek halat parkuru orman halat parkının bir çeşididir. En önemli farkı ise boş bir alan üzerine kurulu olmasıdır. Hedef kitlesi bireyler, aileler, gruplardır ve çok sayıda egzersizin mümkün olduğu çeşitli parkurlar sunar. Bir eğlence parkı gibi rezervasyon gerekmeden belli saatler arasında işletilir.

Her yüksek halat parkı mevcut duruma ve işletmecinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Macera Kulesi Oyun Parkuru, yüksek halat parkının temel yapısı daima bir direkten diğerine uzanan yapay engellerden (halatlar, köprüler, ağlar vb.) oluşur.

Her başlama ve bitirme noktasında bir sonraki egzersize başlanabilinen platform bulunur. İstenilen parkur büyüklüğüne ve ana hedef kitlesine göre temel yapı üzerinde egzersizler seçilir. Böylece farklı zorluk derecelerinde ve farklı yüksekliklerde parkurlar tasarlanmıştır.

Macera Kulesinin her bir parkuru farklı zorluk derecesinden oluşur. Böylece her konuk bir parkura başlayabilir ve kendi sınırlarını keşfeder. Örneğin çocuklar için az yükseklikte basit egzersizler bulunan özel parkur yapılmıştır. Böylece bütün herkesin, aile ve iş arkadaşlarıyla, bu atraksiyona katılması sağlanabilir. Birlikte yaşanacak eğlencenin sınırı yoktur.

Bir alıştırma parkurunda her katılımcıya macera kulesinin kullanımının temel teknikleri açıklanır. Bu alıştırma parkurunu başarılı tamamlayanlar diğer parkurları kendi başına keşfetmeye başlayabilir.